VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 23 Kasım 2021 17:57:29

0 Yorum

Gürkan’dan Öğretmenler Günü mesajı

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, ‘Gelecek gençlerin, gençler ise öğretmenlerin eseridir’ der. Bu sözden yola çıkarak, geleceğimizi inşa eden, gelecek nesillerin yolunu aydınlatan değerli öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü'nü en içten duygularımla kutluyorum” dedi.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle yayınladığı mesajında “24 Kasım 1928'de Başöğretmen unvanı ile onurlandırılan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ‘Öğretmenler, yükselen yeni nesil sizin eseriniz’ olacaktır diyerek, gelecek nesilleri öğretmenlere emanet etmiştir. Ata'mızın yolundan bıkmadan, usanmadan yürüyen öğretmenlerimiz, adeta bir meşale görevini üstlenmekte Cumhuriyet'imizin kuruluşundan bu yana ülkemizin çağdaşlaşma, demokratikleşme ve kalkınma mücadelesine ışık olarak, Ulu Önderimizin emanet ettiği bu görevi layıkıyla yerine getirmektedirler. Bilginin çağdaşlığın, sevginin, barışın ve aydınlanmanın öncüleri olan öğretmenlerimiz, toplumlara yol göstererek, sağlıklı ve bilinçli nesillerin yetişmesi için her şart ve durumda ülkemizin her bir köşesinde büyük fedakârlıkla eğitim-öğretim faaliyetlerini sürdürmektedir” ifadelerine yer verdi.

Başta Ulu Önder Atatürk olmak üzere bütün öğretmenlerin Öğretmenler Günü’nü kutlayan Gürkan; “Hiç kuşkusuz ki emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar değerli ve saygın bir meslek olan öğretmenliği hakkıyla ifa eden, idealini ve heyecanını daima taze tutan değerli öğretmenlerimizin yetiştirdiği fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür gençlerimizle ülkemiz her alanda daha da güçlenecektir. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, ‘Gelecek gençlerin, gençler ise öğretmenlerin eseridir’ der. Bu sözden yola çıkarak, geleceğimizi inşa eden, gelecek nesillerin yolunu aydınlatan değerli öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü'nü en içten duygularımla kutluyor; başta Cumhuriyetimizin kurucusu ve Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi rahmetle anıyorum” diye konuştu. Haber Merkezi

 

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER