VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 20 Ocak 2022 16:19:56

0 Yorum

Hafta sonu soğuk geçecek

Meteoroloji Müdürlüğü Balkanlar üzerinden gelmesi beklenen soğuk ve yağışlı havanın, Cumartesi gününden itibaren Trakya Bölgesi’nde etkili olması beklendiğini açıkladı. Yapılan yazılı açıklamada; “21.01.2022 Cuma günü; Marmara genelinde (Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, İstanbul, Kocaeli,  Sakarya, Yalova) beklenen yağışların, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova çevrelerinde kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Yağışların yağmur ve karla karışık yağmur şeklinde olması bekleniyor” ifadelerine yer verildi.

Balkanlar üzerinden gelmesi beklenen soğuk ve yağışlı havanın, bu hafta itibaren Trakyadan başlayarak bölge genelinde etkili olması beklendiğini açıklayan Meteoroloji Müdürlüğü; “22.01.2022 Cumartesi günü yağışların; İstanbul, Kocaeli, Sakarya ve Yalova çevrelerinde aralıklı ve  yer yer yoğun kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. 23.01.2022 Pazar günü yağışların; İstanbul, Kocaeli, Sakarya ve Yalova çevrelerinde aralıklı kar,  bölgenin doğusunda yer yer yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. 24.01.2022 Pazartesi günü yağışların; İstanbul, Kocaeli, Sakarya ve Yalova çevrelerinde aralıklı kar  şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Yapılan son değerlendirmelere göre aşırı soğuk ve kar yağışlı havanın 27.01.2022 Perşembe  gününe kadar etkili olması bekleniyor” açıklamasını yaptı.

Aşırı soğuk hava, yoğun kar yağışları ve zirai don için vatandaşların ve yetkililerin, Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yayınlayacağı güncel hava tahmin ve uyarı raporlarını takip etmeleri konusunda da uyarı yapıldı. Haber Merkezi

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER