VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 20 Ocak 2022 16:10:07

0 Yorum

“Halkımızın gündemi ekonomidir”

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcı Mustafa İriş, Edirne parti binasında basın toplantısı düzenledi. Toplantıda açıklama yapan İriş, “Halkımızın ilk gündemi ekonomidir. Bir ailenin geliri giderini karşılamıyorsa bütçesi açık veriyor demektir. Devlet bütçesi giderleri 10 yılda sürekli artmış durumda. Giderlerin içerisindeki en büyük pay faizlerdir. Bunlar parti, şahıs meselesi değildir. Bizim meselemiz kuklayı değil kuklacıyı göstermektir” dedi.

Ülke gündemine dair, ekonomi, teknoloji, suça ve suç eğilimlerindeki artışlara değinen İriş, halkın ilk gündeminin ekonomi olduğunu belirtti. İriş yaptığı açıklamada; “Teknolojideki baş döndürücü hız, dünyamızı irice bir köy haline getirdi. Zamanımızda çok hızlı değişimler yaşanıyor. Bu değişimler karşısında hazırlıklı olamayanlar pek çok değerlerini kaybetti. Etmeye de devam ediyor. Ekonomi, gündemin birinci sırasındaki yerini korumaya devam ediyor. Bilindiği gibi bilgiye, verilere ulaşmak artık çok kolay. Bir olay meydana geldiğinde birkaç saat içinde dünyanın haberi oluyor. Nasıl ki her ailenin, kurumun, şirketin bütçesi var ise devletin de bütçesi vardır. Her yıl hazırlanır, onaylanır. Aynı zamanda bütçe, bir kanundur. Asıl mesele doğru teşhis koymak, sonra da doğru tedavi yöntemlerini uygulamaktır. Açıklıkla ifade ediyorum ki bu meseleler şahıslar, hatta parti meselesi değildir. Eğer bugünkü vahşi kapitalizmin çarpık çarklarından biri olmaya devam edilecekse, parti marti hiçbir şey ifade etmez. Bugüne kadar yaşananlar bunu teyit etmiyor mu?” diye konuştu.

“BİZ BU SIKINTILARI HAK ETMİYORUZ”

Yaşanılan ekonomik sıkıntılardan ötürü kullanılan antidepresan ilaçlarının artışta olduğuna da dikkat çeken İriş; “Her şey ciddi planlama ve takiple meydana geliyor. İnsanlar büyük sıkıntılar yaşıyor. Yollar, gemiler vs çoğaldı ama sosyal-psikolojik sorunlar daha da arttı. Yılda 12 milyon adet kullanılan antidepresan ilaçları 50-60 milyon adet kullanıma kadar arttı. Eğer ahlak, siyasetin özü ve ruhu değilse, amacı değilse, yozlaşmak kaderimizdir. Şu dünyada ahlakı kılıf olarak kullanmaktan daha tehlikeli bir şey yoktur. Önce ahlak demek zordur. Çünkü ahlak, hesabı kendimize sorarak başlar ve öyle devam eder. Kısacası Önce Ahlak olmadan olmaz. Gücü elinde bulunduranlar, sürekli gücüne güç katıyor. Bu durum karşısında günübirlik kısır çekişmelerden uzaklaşmalıyız. Biz bu sıkıntıları hak etmiyoruz. Her konuda adaleti tesis ederek, ülkemizi lider ülke haline getirmenin çalışmalarını yapmalıyız. Bu konuda muhalefeti ile iktidarı ile hepimize büyük görevler düşmektedir. Millî Görüş hareketinin tek temsilcisi Saadet Partisi olarak, 85 milyon memleket evladının hepsinin huzurunu, refahını istiyoruz. Ve bu yolda canla başla çalışmaya devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Düzenlenen basın toplantısına, Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcı Mustafa İriş’in yanı sıra Saadet Partisi Edirne İl Başkanı Av. Sinan Tekin, Saadet Partisi Edirne İl Gençlik Kolları Başkanı İnş. Müh. Talha Çelebi, Saadet Partisi Edirne Merkez İlçe Teşkilat Başkanı Mansur İriş, Saadet Partisi Havsa İlçe Teşkilatı 7. Olağan Kongresi İlçe Başkan Adayı Murat Aladağ katılım sağladı. Damla GÖÇ

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER