VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 02 Aralık 2021 17:09:03

0 Yorum

“Her sağlıklı insan bir engelli adayıdır”

Edirne Valisi Ekrem Canalp her yıl 3 Aralık tarihinde farkındalık günü olarak kutlanan Dünya Engeliler Günü’ne istinaden yazılı basın açıklaması gerçekleştirdi. Canalp açıklamasında; “3 Aralık Dünya Engelliler Günü, engelli vatandaşlarımızın sorunlarının aşılabilmesi, hayat standartlarının yükseltilmesi, topluma kazandırılması hususlarındaki girişimlerin güçlendirilmesi, bu alandaki toplumsal hassasiyet ve bilincin yükseltilmesi için önemli bir fırsattır” diye konuştu.

Dünya Engelliler Günü için yazılı basın açıklaması yapan Edirne Valisi Ekrem Canalp; “Engellileri topluma kazandırmak ve hayat standartlarını yükseltmek amacıyla Birleşmiş Milletler tarafından 1992 yılında “Dünya Engelliler Günü” olarak kabul edilen 3 Aralık günü, engelli kardeşlerimize adanmış özel bir gündür. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü, engelli vatandaşlarımızın sorunlarının aşılabilmesi, hayat standartlarının yükseltilmesi, topluma kazandırılması hususlarındaki girişimlerin güçlendirilmesi, bu alandaki toplumsal hassasiyet ve bilincin yükseltilmesi için önemli bir fırsattır. “Uzun ince bir yoldayım” diyerek milletimizin gönlüne giren Aşık Veysel, üst üste iki kez Avrupa Şampiyonu ve Dünya İkincisi olan Ampute Futbol Milli Takımımız, Dünya Şampiyonu Milli Tekvandocu Ayşe Dudu Karatay, halterde Dünya Şampiyonu olan Nazmiye Muratlı, Edirne’mizden yetişen Paralimpik Görme Engelli Judocu Ecem Taşın Çavdar, yüzmede başarılar kazanan Özge Üstün ve daha nice başarılı sporcumuz, sanatçımız, insanımız. Engelli vatandaşlarımızın desteklenmeleri halinde neleri başarabileceklerini görüyor, birçok mucizesine şahit oluyor, onların yaşama sevinciyle hayata sarılmalarından büyük bir mutluluk duyuyoruz. Spordan sanata, eğitimden çalışma hayatına kadar hemen her alanda önemli başarılara imza atan engelli kardeşlerimizin bu azim ve özgüvenleri her türlü takdiri hak etmektedir” dedi.

Her sağlıklı insanın bir engelli adayı olduğunu belirten Vali Canalp; “Unutmayalım ki, her sağlıklı insan bir engelli adayıdır. Engelli vatandaşlarımızın sorunlarına sahip çıkmak, kalıcı çözümler üretmek için çaba göstermek, sadece engellileri ve ailelerini ilgilendiren bir husus değil, toplum olarak hepimizin ortak sorumluluğudur. Bu duygu ve düşüncelerle Devletimizin sağladığı bütün imkânlarla her zaman engelli kardeşlerimin yanlarında olduğumuzu bir kez daha ifade ediyor, sevdikleriyle beraber mutlu, huzurlu yarınlar diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” açıklamasını yaptı. Haber Merkezi

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER