VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 18 Mart 2023 12:13:38

0 Yorum

Kez Okundu.

İlk resmi maç heyecanı

Karaağaç Arda Spor, TFF Kadınlar 3. Ligi’nde ilk resmi maçına çıkıyor. Bugün oynanacak olan Çanakkale Gençlik Spor kulübüyle ilk resmi maçını yapacaklar. Karşılaşma öncesinde, takımın ana sponsoru olan Olin Yağ Sanayi Fabrikası’nda düzenlenen etkinlikte bir araya gelen futbolcular ve yönetim oynanacak deplasman maçı için Çanakkale’ye uğurlandı. Karaağaç Arda Spor Başkanı Birol Salçın; "Çanakkale takımlarını tanımıyoruz. Ama galibiyet için gidiyoruz" diye konuştu. Edirne Yağ Sanayi A.Ş Genel Müdürü Mehmet Edip Ağaoğulları ise "Kendilerine başarılar diliyorum bu sezonda becerileri ve şansları bol olsun. İnşallah güzel galibiyetlerle deplasmanlardan dönerler” dedi.

Karaağaç Arda Spor ilk maçına, bugün oynanacak olan Çanakkale Gençlik Spor kulübüyle çıkacak. Etkinlik sonrası açıklamalarda bulunan Edirne Yağ Sanayi A.Ş Genel Müdürü Mehmet Edip Ağaoğulları, futbolculara ve teknik ekibe başarılar diledi. Ağaoğulları, “Kızlarımız sezona başlıyorlar Edirne’de bir ilk olarak üçüncü ligden başlıyorlar inşallah önümüzdeki sezon ikinci ligde de görürüz kendilerini bu sezon dört takımlı bir ligdeler aldığım bilgilere göre Çanakkale ve Tekirdağ, Edirne’miz olarak dört takım olacağız. Kendilerine başarılar diliyorum bu sezonda becerileri ve şansları bol olsun. İnşallah güzel galibiyetlerle deplasmanlardan dönerler. Edirne’de seyircilerin yüzlerini güldürürler. Ve sezon sonunda elde ettikleri başarı ile seneye inşallah takımımızı ikinci ligde görürüz. Şimdiden herkese bu lig maçlarında yarın oynayacakları Çanakkale deplasmanında başarılar diliyorum. Yöneticilerimizden bu güzel girişiminden dolayı tekrar tebrik ediyorum. İnşallah onlar da bu başarıya ortak olacaklardır. Hep beraber Edirne olarak güzel bir spor etkinliğinde Edirne’miz de göreceğiz” diye konuştu.

Karaağaç Arda Spor Başkanı Birol Salçın ise tesis eksiklikleri olduğunu vurguladı. Salçın,  “Bizim ilk hedefimiz tesis, yani gönül isterdi ki evet Edirne’yi temsil ediyoruz ama değerli büyüklerimize tekrar sesleniyoruz buradan Karaağaç’taki tesisimizin için sözler verildi. İnşallah bu biraz daha hızlandırılır, malum büyük bir felaket yaşadı ülkemiz bu yüzden biraz ötelenmiş olabilir. Devlet büyüklerimize hak veririz çok olumsuz şartlarla karşı karşıya kaldılar ama dediğimiz gibi devletimiz büyüktür. İnşallah bunların da üstesinden gelerek, en kısa zaman da bizim tesisimiz içinde gerekli çalışmalar başlayacaktır diye umut ediyorum. Çanakkale takımlarını tanımıyoruz. Çanakkale’yle Dardanel yılların bir kemik takımı. Arkasında Dardanel gibi bir güç var maddi olarak. Yani bunların doktorları, tesisleri, çok büyük tesisleri var kendilerinin, otobüsleri, işte ikişer üçer tane hocaları, yani imkânı yok çok fazla” ifadelerini kullandı.

Kulübün Asbaşkanı Aytaç Feda ise lig hakkında bilgiler verdi. Aytaç Feda; “20 grup var. 4 tanesi 4’erli 9 takım, 5’erli 11 takım var. Toplam 20 gruptan oluşuyor. Her ikisi play-off oynama hakkına sahip. 40 takım play-off oynayacak kendi arasında eşleşerek. 1 ile 2x çapraz. 20 takım kalacak, 20 takımdan sonra 10 takım, 10 takımdan sonra 5 takım ve son 5 takım da bir üste yükselecek” açıklamasını yaptı. Ayrıca Edirne’de yapılacak maçların Saraçhane ve Yıldırım Stadyumu’nda gerçekleştirileceği belirtildi. Yapılan açıklamalardan sonra Karaağaç Futbol Takımı yapılacak karşılaşma için Çanakkale’ye uğurlandı. Damla GÖÇ

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER