VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 10 Kasım 2022 13:46:51

0 Yorum

Kez Okundu.

Keklicek’in buluşuna patent

Trakya Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hilal Keklicek ile Mühendislik Fakültesinden Dr. Öğr. Üyesi Sezer Ulukaya’nın sahibi olduğu buluş, Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından patent almaya hak kazandı.

Trakya Üniversitesi, patentleri arasına bir yenisini daha ekledi. Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hilal Keklicek ve Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Sezer Ulukaya’nın “Bir El Kavrama Ölçer” isimli buluşu, Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından patentlenerek tescillendi.

Trakya Üniversitesi Rektörlüğünün patent sahibi olarak yer aldığı buluş, kavrama becerisinin gerçekleştirilmesi sırasında bu becerinin nasıl gerçekleştirildiğine, oluşan gücün nasıl dağılım gösterdiğine ve elin hangi bölgesinin ne oranda asgari ve/veya azami güç oluşuma katkı verdiğine dair bilgi toplayan, kişiye özel üretilebilen ve kişinin doğal kavrama stilini değiştirmeyen bir el kavrama ölçer ile ilgilidir. Haber Merkezi

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER