VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 09 Ağustos 2022 14:51:24

0 Yorum

Kez Okundu.

Kılıçdaroğlu çiftçilerle bir araya geldi

Bir bizi ziyaret ve grup toplantısını gerçekleştirmek üzere Edirne’ye gelen Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sabah saatlerinde Büyükdöllük Köyü’nde çiftçilerle bir araya gelerek ayçiçek fiyatının ton başına 16 bin lira olması gerektiğini söyledi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Edirne Büyükdöllük Köyü’nde çiftçilerle bir araya geldi. Çiftçilerle görüşen Kılıçdaroğlu ayçiçek fiyatının ton başına 16 bin lira olması gerektiğini belirtti. Kılıçdaroğlu yaptığı açıklamada; “Eğer bu alım fiyatı deklare edilir ve çiftçiden ton başına 16 bin liradan alınırsa çiftçi en azından bırakın kar etmeyi, önümüzdeki yıl bunu 'ekebilirim' diyecektir. 'Sosyal devlet bana sahip çıkacaktır' diyecektir” dedi.

Çiftçilerle birlikte kahvaltı da yapan Kılıçdaroğlu, maliyetlerin yüzde 400 zamlandığını söyleyerek; “Sizin maliyetinizi biliyoruz; mazotu, ilacı, gübreyi biliyoruz, fiyatları biliyoruz, yüzde 400 yükseldiğini biliyoruz. Dolayısıyla bizim söylediğimiz rakamlar sizin kar elde ettiğiniz değil, maliyetlerinizi karşılayabileceğiniz bir rakam aslında. Bir şey daha var, buraya dışarıdan ayçiçeğini, gümrük indirimi yapıp sıfır vergi diyorsun, sıfır vergi ne demektir Karşı tarafın çiftçisine destek vermek demektir. Oysa bir devlet önce kendi halkını, çiftçisini korumak zorundadır. Gümrükler onun için vardır, vergiler onun için vardır. Onlara sıfır vergi, size her türlü vergi, onlara sıfır zam, sizlere her türlü zam, bu olmaz, biz bunları da kabul etmiyoruz” diye konuştu. Damla GÖÇ

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER