VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 23 Ocak 2023 18:34:32

0 Yorum

Kez Okundu.

“Kiralar ve faturalar esnafı zorluyor”

Vakıf kiralarına yapılan zamlardan dolayı esnafın zorlandığını söyleyen Edirne Pazarcılar, Seyyar Satıcılar ve Manavlar Odası Başkanı Şeref Hasır, ayrıca elektrik faturalarının da çok yüksek geldiğini belirtti.

Odaya kayıtlı 3 tane vakıf kiracısı olduğunu söyleyen Edirne Pazarcılar, Seyyar Satıcılar ve Manavlar Odası Başkanı Şeref Hasır, vakıf kiralarına yapılan yüzde 72 oranında zam nedeniyle esnafın zorlandığını belirtti. Hasır; “Bu durum esnaflarımızı çok zorluyor. Zaten işlerinin durgun olduğunu söylüyorlar. Kiralara da bu oranda zam yapılması, esnaflarımızın sırtına yük bindirmiştir. Bu işe bir çözüm bulunmasını devlet büyüklerimizden talep ediyoruz. Eğer kiralar düşerse, esnaflarımız mutlu olacaktır. Alipaşa, Bedesten ve Arasta çarşılarında bizim odamıza kayıtlı üyelerimiz de var” dedi.

ESNAFA 40 BİN LİRA ELEKTRİK FATURASI

Yaklaşık 40 bin lira elektrik faturası ödediklerini de söyleyen Hasır, elektrik faturalarının oldukça yüksek geldiğini ifade etti. Hasır; “Bize gelen elektrik faturaları çok yüklü oluyor. Aylık 30-40 bin lira arasında pazarımıza fatura geliyor. Biz de bu durumdan çok şikayetçiyiz. Zaten esnafımızın durumu iyi değil, bu faturalar da aşırı yüksek miktarlar. Öderken çok zorlanıyoruz. Kendi evlerindeki elektrik faturalarını dahi ödeyemeyen esnaflarımız var ama pazarımıza gelen faturaları ödemek zorundayız. Geçen seneye göre en az 3 katı bir artış var elektrik faturalarında” açıklamasını yaptı. Damla GÖÇ

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER