VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 25 Eylül 2021 15:38:30

0 Yorum

Lionlar Edirne’de buluştu

Uluslararası Lions Dernekleri 118-E Yönetim Çevresi Federasyonu üyeleri göreve geldikleri 01 Temmuz 2021 tarihinden itibaren yaptıkları çalışmalarını değerlendirecekleri ve sonraki aylarda yapmayı planladıkları faaliyetleri görüşmek üzere Kabine ve Başkanlar 2.Toplantılarını bugün Margi Otel’de gerçekleştirildiler. Toplantıya katılan Uluslararası Lions Dernekleri 118-E Yönetim Çevresi Federasyonu Genel Yönetmeni Birten Bilecik; “Bizler Edirne’deki Kırkpınar Lions Kulübümüz de olduğu için yılda birkaç kez Edirne’ye gelip burada da hizmetlerimizi gerçekleştiriyoruz. Nerde bir ihtiyaç varsa, orada bir Lion vardır düşüncesiyle, ihtiyaç sahiplerine destek veriyoruz” dedi.

Lions 118-E Yönetim Çevresi Federasyonu, yaptıkları çalışmaları değerlendirmek ve yapmayı planladıkları faaliyetleri görüşmek üzere bugün Margi Otel’de toplandı. 100 kişiden oluşan kulüp toplantısına katılan Uluslararası Lions Dernekleri 118-E Yönetim Çevresi Federasyonu Genel Yönetmeni Birten Bilecik; “Lions ailemizin 118-E Yönetim Çevresi’nin toplantısını Edirne’de yapmak üzere buradayız. Edirne bizim için çok değerli, tarihi bir kent, Serhat Şehri’miz. Lions dünyada 104.yılını Türkiye’de 158’inci yılında karşılıksız hizmet eden gönüllü insanlardan oluşmaktadır. Bizler Edirne’deki Kırkpınar Lions Kulübümüz de olduğu için yılda birkaç kez Edirne’ye gelip burada da hizmetlerimizi gerçekleştiriyoruz” diye konuşarak toplantı hakkında bilgi verdi.

“BİZ KARŞILIKSIZ HİZMET EDEN İNSANLARIZ”

Haliç’ten Edirne’ye kadar olan bölgeye hizmet etmek üzere kurulan 118-E Lions Kulübü hakkında da bilgi veren Bilecik; “Toplam sayımız 830 ama pandemiden dolayı 100 kişi buradayız. ‘Nerde bir ihtiyaç varsa, orada bir Lion vardır’ düşüncesiyle, ihtiyaç sahiplerine destek veriyoruz. Büyük bir kuruluş, büyük bir aileyiz. Bugün toplantımızı, yarın da Şükrüpaşa Muhtarlığı ve bir otobüs durağında yapacağımız kitap bağışıyla kitap kazandıracağız. Ayrıca bugün bir okulun da ihtiyaç listesini alarak, bunları temin ettik. Biz karşılıksız hizmet eden insanlarız” diye konuştu.

118-E Yönetim Çevresi Federasyonu 1. Bölge Başkanı aynı zamanda Edirne Kırkpınar Lions Kulübü üyesi Melike Tatlı ise hizmet aktivitesi gerçekleştirdiklerini dile getirerek; “ 118-E Yönetim Çevresi Federasyonu 1. Bölge Başkanı aynı zamanda Edirne Kırkpınar Lions Kulübü üyesiyim. Bugün burada tüm kabinemizi, 100 tane üyemizi ağırlıyoruz. Güzel bir hizmet aktivitesi gerçekleştireceğiz. Edirne Belediye Başkanımızın destekleriyle minibüs duraklarında ve Şükrüpaşa Muhtarlığı ’na kitap bağışı gerçekleştireceğiz” açıklamasını yaptı.

LİONS, KİTAP BAĞIŞIYLA OKUMANIN ÖNEMİNİ VURGULAYACAK

Okumanın önemine dikkat çekmek üzere yarın kitap bağışı yapacaklarını belirten Tatlı; “Belli periyotlarda toplanıp değerlendirme yapıyoruz. 1 Temmuz tarihi görev devir tarihimizdi. O tarihten bugüne kadar neler yaptık, neredeyiz ve neler yapacağız planlamasını konuşacağız. Okumanın önemine dikkat çekmek için yarın kitap bağışı yapacağız. Genel yönetmenimiz de dahil eğitme önem veriyoruz. Okuma alışkanlığını kazandırmayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu. Damla GÖÇ

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER