VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 14 Kasım 2022 18:36:45

0 Yorum

Kez Okundu.

Meclis’ten Vali’ye ‘Sağlıklaştırma’ için yetki

Bütçe görüşmelerinin yapıldığı Edirne İl Genel Meclisi’nde Saraçlar Caddesi Sokak sağlıklaştırma projesine kaynak aktarılması için Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık’a yetki verildi. 

Edirne İl Genel Meclisi’nin Kasım ayı toplantılarında bütçe görüşmeleri devam ediyor. Dün gerçekleştirilen toplantıda,  Meclis Kâtibi Önder Cin, Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık tarafından gönderilen talep yazısını okudu. Gönderilen talep yazısında, Selimiye Cami çevresi kentsel tasarım ve peyzaj projesi çalışmalarının tamamlanmasının ardından Edirne’nin yerli ve yabancı turist ziyaretçi sayısının arttığı ifade edilirken, yaya trafiği olarak kentin en hareketli caddelerinden biri olan Saraçlar Caddesi’nde sokak sağlıklaştırma projesinin yapılması gerektiği belirtildi. 

 “Turizm hareketliliği içinde en çok ilgi çeken alanlardan biri de Saraçlar caddesidir. Selimiye, Eski Cami ve Üç şerefeli cami, tarihi Alipaşa kapalı çarşısı gibi tarihi ve kültürel değerlerimizin kesişme noktasında yer alan ve 673 metre uzunluğundaki Saraçlar Caddesi’nde bulunan 212 yapının 104 adedi korunması gereken kültür varlığı olarak tescil edilmiştir. Saraçlar caddesinin yeniden düzenlenerek idaremiz ve Edirne belediyesi işbirliğinde sokak sağlıklaştırma projesi kapsamında Edirne Belediye Meclisi 3 Kasım tarihli toplantısında karar almıştır.  Edirne belediyesi ile işbirliği içinde Saraçlar Caddesinde Sokak sağlıklaştırma projesinin gerçekleştirilmesi hususunda Vali Kırbıryık’a yetki verilmesini talep etti” ifadelerinin yer aldığı talep yazısı, oy birliği ile kabul edildi.

 Edirne Belediyesi ile ortaklaşa yapılacak Saraçlar Caddesi Sokak Sağlıklaştırma Projesi kapsamında aynı veya nakdi kaynak aktarılması için Edirne Valisi Hüseyin Kürşat Kırbıyık’a yetki verilmesi oy birliği ile kabul edildi. Damla GÖÇ

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER