VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 08 Şubat 2023 12:25:44

0 Yorum

Kez Okundu.

“Milletimizin yanındayız”

Saadet Partisi Edirne İl Başkanı Av. Sinan Tekin Saadet Partisi’nin tüm imkanlarıyla depremzedelerin yanında olduğunu belirtti.

Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi olan ve çok sayıda ilde de hissedilen depremin ardından yaraların sarılması için Türkiye seferber oldu. Saadet Partisi de tüm teşkilatlarıyla birlikte yaraların sarılması ve mağduriyetlerin en aza indirilebilmesi için çalışma başlattı.

Av. Sinan Tekin yaptığı açıklamada; “Önce Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde saat 4.17'de 7,7 büyüklüğünde deprem olurken Gaziantep'te de büyüklükleri 6,4 ile 6,5 olan iki deprem meydana geldi. Saat 13.24’te ise Gözpınar-Ekinözü/ Kahramanmaraş’ta 7.5 büyüklüğünde yeni bir deprem meydana geldi. Ülkemizin yarısına yakın kısmında hissedilen depremler sonrası ölü sayımız bini aştı, çok sayıda bina yıkılırken yaralı sayısı ise binlerle ifade edilebiliyor. Saadet Partisi Deprem Kriz Masası Genel İdare Kurulu üyeleri, Genel Bşk Yardımcıları, 81 İl Başkanı ve il Müfettişleri Genel Bakanımız Temel Karamollaoğlu Başkanlığında çevrimiçi acil olarak toplandı. Genel Merkezimiz, 81 İl teşkilatımız bölgeyle irtibat halindeler. Birçok teşkilat mensubumuz illerde görevlendirildiler. Tüm hemşehrilerimizi kan bağışında bulunmaya ve başta AFAD olmak üzere yardım kuruluşlarına ayni ve nakdi yardımda bulunmaya davet ediyorum. Gün birlik ve beraberliğimizi gösterme günüdür. Topyekun seferberlik halinde acıların sarılması noktasında her türlü imkanlarımızı seferber etmeliyiz. Böyle hadiseler sık meydana gelmez ama geldiği zaman da çok derinden yaralıyor. Tekrar Cenab-ı Haktan vefat edenlere rahmet, yakınlarına baş sağlığı temennisinde bulunuyorum. En kısa zamanda bu felaketin yaralarının sarılmasını temenni ediyorum” ifadelerine yer verdi. Haber Merkezi

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER