VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 21 Haziran 2022 22:34:26

0 Yorum

“Mutlu Bahçe, Mutlu Çocuk” Projesi

Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Seda Donat Bacıoğlu danışmanlığında yürütülen Mutlu Bahçe, Mutlu Çocuk” projesinde sona gelindi.

Trakya Üniversitesi, “Mutlu Bahçe, Mutlu Çocuk” projesine imza attı. Yürütücülüğünü Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Seda Donat Bacıoğlu’nun yaptığı ve Trakya Üniversitesi Bilimsel Araştırma Projeleri Birimi (TÜBAP) katkılarıyla hazırlanan proje ile Edirne’de bulunan Mithatpaşa İlkokulu bahçesine çocukların fiziksel, zihinsel ve sosyal becerilerini destekleyecek eğitsel oyunlar çizildi.

2021-2022 Eğitim- Öğretim Yılı Eylül ayında Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans programında öğrenim gören öğrencilerin başvurusu ile hazırlanan projede Oğuzhan Alataş, İrem Gürsoy, Seval Esatoğlu, Büşra Deniz Özdemir, Berkay Eroğlu, Ece İrem İnam, Ceren Acar, Asrın Akıncıoğlu, Görkem Akduman, Aslı Uykusever, Aleynanur Köse, Funda Çiçek, Ceyda Arslan, Dilara Nur Doğan, Ali Emre Ayaz ve Elif Nur Karabulut görev aldı.

Proje hakkında bilgiler veren proje yürütücüsü Doç. Dr. Seda Donat Bacıoğlu, “Proje ile dezavantajlı çocukların öğrenim gördüğü Edirne-Merkez Mithatpaşa İlkokulu’nun okul bahçesine öğrencilerimiz ile birlikte öğretim müfredatına uygun olarak çocukların fiziksel, zihinsel ve sosyal becerilerini destekleyecek eğitsel oyunlar çizdik. Oyunlardan ‘Kelime Tırtılı’ ile öğrencilerin alfabe öğrenimine ve “Bir Uzay Macerası” ile Fen Bilgisi dersinde gezegenleri öğrenmelerine katkı sağlamayı amaçladık. Ayrıca oyunların nasıl oynandığına dair afişler hazırladık ve öğrencilerin ulaşabilecekleri yerlere astık. Proje ekibindeki öğrencilerimiz okul idaresince belirlenen sınıflardaki öğrencilerle oyunları birlikte oynayarak hem öğrenmelerini hem de eğlenmelerini sağladılar. Öğrenciler, tıpkı projenin adında olduğu gibi en çok mutlu hissettikleri alanda birbirinden keyifli ve eğlenceli etkinliklerle doyasıya mutlu oldular. Okul Müdürü Ertan Çekiç’e, değerli öğretmenlerine ve sevgili öğrencilerine iş birliklerinden dolayı teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı. Haber Merkezi

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER