VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 12 Mayıs 2022 13:41:43

0 Yorum

“Nehir kenarları ve millet bahçesi projesi ihaleye çıkacak”

AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'na katılmak üzere Ankara'ya gitti. Edirne'de devam eden ve yapılması planlanan yatırımları görüşmek üzere Başkent'te bir dizi ziyarette de bulunan AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, nehir kenarları ve millet bahçesi projesinin ihalesinin önümüzdeki ay yapılacağını duyurdu.

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum'a ziyarette bulunan AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, uzun bir süredir gündemde olan nehir kenarları ve millet bahçesi projesinin ihalesinin önümüzdeki ay yapılacağını duyurdu.  Selimiye Meydanı için söz verdiklerini ve sözlerini tuttuklarını dile getiren İba, Edirne için yeni bir söz verdiklerini ve bu kapsamda millet bahçesi projesinin yapımına yakın bir zamanda başlanacağını söyledi.

Verdiği desteklerden dolayı Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’a teşekkürlerini sunan İba, “Tüm gayretimiz, hemşehrilerimizi hak ettikleri bir Edirne’de yaşatabilmek içindir. Bu gaye ile çalışıyoruz ve çalışmaya da devam edeceğiz. Şehrimize hayırlı olsun" dedi.

Ayrıca İba ve beraberindekiler Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu’na da ziyarette bulundu. İba yaptığı açıklamada, Bakan Kasapoğlu’ndan, Edirneli gençlerin faydalanması ve sporun yaygınlaşması için kente 10 adet yeni semt sahası yapılacağını söyledi.

Edirne’nin aynı zamanda spor ile de anılmasını istediklerini dile getiren İba, “Şehrimize 10 yeni semt sahası müjdesi veren Bakanımızı motokros ve kürek festivallerimize davet ettik. Gençlerimize ve hep genç kalan hemşehrilerimize hayırlı olsun” dedi. Haber Merkezi

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER