VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 20 Ocak 2022 14:22:53

0 Yorum

“Ödenmeyen faturaların sayısı daha da artacak”

Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu yeni yılda elektrik fiyatlarına yapılan zamlarla ilgili yazılı basın açıklaması yaptı. Gaytancıoğlu açıklamasında; “Elektrik lüks değil zorunlu ihtiyaçtır. Dağıtım şirketlerinin özelleştirilmesi ve yapılan diğer özelleştirmelerle elektriğin kamusal bir hak olduğu gerçeğini unutturmak istiyorlar. Bu zamlarla vatandaş evinde elektrik kullanamayacağı gibi tarlasını sulamak için de kullanamayacak” dedi.

“Elektrik faturalarını gören vatandaşlarımız şok oluyor” diyen CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Gaytancıoğlu; “Zamlı faturalar evlere gelmeye başladı ve AK Parti’nin gerçek yüzü vatandaşlarımızı bir kez daha çarptı. Elektrik faturalarını gören vatandaşlarımız şok geçiriyor. 21’inci yüzyılda elektrik kullanmak lüks oldu.  AK Parti iktidardan gitmeden vatandaşı mum ışığına, tel dolaba, çamaşırları elle yıkamaya döndürmek için çalışıyor. Elektrik lüks değil zorunlu ihtiyaçtır. Dağıtım şirketlerinin özelleştirilmesi ve yapılan diğer özelleştirmelerle elektriğin kamusal bir hak olduğu gerçeğini unutturmak istiyorlar. Bu zamlarla vatandaş evinde elektrik kullanamayacağı gibi tarlasını sulamak için de kullanamayacak” diye konuştu.

Faturaları ödeyemeyenlerin sayısının artacağını söyleyen Gaytancıoğlu; “Bu kadar zam yapmak için insaf sadece ekonomi bilmemek yetmez insaf ölçüsünü de kaçırmak gerekir. Bunun sonu karanlıktır. Şimdi ödenmeyen faturaların sayısı daha da artacak. Hangi tarafından bakarsak bakalım yanlış olan politikalardan dönülmeli ve vatandaşlarımızın temel hakkı olan elektrik, su gibi ürünler insanı bir hak olarak kar amacı güdülmeden sağlanmalıdır. Biz CHP iktidarında bunu yapacağız” ifadelerini kullandı. Haber Merkezi

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER