VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 23 Ekim 2021 11:49:40

0 Yorum

“Öğretmen maaşları eridi”

1 Doların ortalama 1.84 TL olduğu 2011 yılında 1.592 TL aylık alan 9 derece 1. kademedeki bir öğretmen maaşıyla 865 dolar alındığını söyleyenSaadet Partisi Edirne İl Eğitim Başkanı Mehmet Sevinç; “Bugün aynı derece ve kademede olup 4 bin 943 TL maaş alan bir öğretmenin dolar bazında aldığı maaş, 536 dolar (1 DOLAR =9,21 TL) seviyesine indi” dedi.

“ÖĞRETMENLERİN %68’İNİN KREDİ BORCU VAR”

Eylül-Ekim aylarında 4763 öğretmen ile yapılan bir ankete göre öğretmenlerin %68’inin kredi borcu olduğunu kaydeden Sevinç, “Öğretmenlerin %44’ü kirada otururken, kirada oturan öğretmenlerin %69’u maaşının 5’te 1-2 arasındaki tutar ile kira ödemektedir” açıklamasını yaptı.

“ÖĞRETMENLİK MESLEK KANUNU ÇIKARILMALI”

Geleceğimizi ve evlatlarımızı emanet ettiğimiz öğretmenlerin maaşlarının yetersiz durumda olduğuna vurgu yapan Mehmet Sevinç,  “Öğretmenlere ekonomik açıdan nefes aldıracak adımlar atılmalıdır. Öğretmenlerin ek ders ücretleri günümüz ekonomik şartlarına göre çok düşük seviyededir. ‘Sözleşmeli öğretmen ile kadrolu öğretmen’ gibi ayrımın ortadan kaldırılması gerekir. Öğretmenlik meslek kanununun bir an önce çıkartılması gerekir” şeklinde konuştu. Haber Merkezi

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER