VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 14 Mayıs 2020 23:56:46

0 Yorum

Öğretmenlere de bir alkış istiyoruz

“Bir Öğretmen bir okulu,bir okul bir mahalleyi,bir mahalle bir şehri değiştirir.”

Bazı kurum, kuruluş ve kişilerin öğretmenlere yönelik yaptığı tutarsız açıklamaları kınıyoruz.

Öğretmenlerin az çalışıp çok para alan, hele de şu tatil (!) Güllerin de yan gelip yatan bir meslek grubu gibi gören zihniyet artık tahammül edilemez noktaya gelmiştir.

Hiç kimse öğretmenlerimizi vatan ve memleket sevgisini sorgulayamaz.!

İlk vakanın ortaya çıkmasının ardından 13 Mart’ta okullara zorunlu ara verildi. MEB Uzaktan eğitimi hayata geçirdi. EBA TV yayında değilken  Bile Eğitim neferlerimiz kendi imkanlarıyla öğrencilerine ulaşmaya çalışmış, yeterki eğitimden kopmasınlar  Uzaklaşmasınlar diye öğrencileri ile aralarındaki o çok güçlü gönül bağına bir de sanal bağ  eklemişlerdir. Milli eğitim bakanlığı uzaktan eğitimi hayata geçirdi. Öğretmenlerimiz şu anda öğrencilerimizin öğrenme motivasyonunu korumak ve devam ettirmek anlamında yoğun bir gayret gösteriyor. Şu anda bir öğretmenimiz 100 yüze eğitim Sürecinden çok daha fazla mesai harcıyor. Canını dişine takıp hayatları pahasına hayat kurtarmaya çalışan sağlıkçılarımız için tüm ülkedeki meslek liseleri gibi ilimizdeki meslek liseleri de olağanüstü performans ve çaba sağlayarak maske, önlük, sedye örtüsü, dezenfekte ve kolonya üretimi yaparak hayati destek sağlamışlardır. Bu muhteşem ve aynı zamanda kutsal bir görevdir. Bu süreç devam ederken Öğretmenlerimiz aynı zamanda valiliklerimizin oluşturduğu adreste gruplarında gönüllü olarak kendi sağlıklarını eşinin çocuklarının sağlıklarını riske ederek görev alıyorlar (Kapı kapı dolaşıp maske dağıtıyorlar, 112’de görev alıyorlar) Ve devletimizin şefkat elinin vatandaşımıza dokunmasını sağlıyorlar. Bu bir bilinçtir. Vefadır vatan hizmetidir.

Tarih boyunca bu ülkenin ihtiyacı olduğunda öğretmen hep vardı. Bundan sonra da öğretmen bu ülkenin ihtiyacı olduğu her noktada olacaktır. Ama elbetteki asli görevimiz çocuklarımızın geleceğe hazırlanması ve ülkemizin geleceğinin inşaasıdır. Ülkenin geleceğini inşaası tehlikeye düştüğünde, tehlike neredeyse o tehlikeyi bertaraf etmek için eğitim camiası hep vardı. Bundan sonra da var olacaktır.

Öğretmene verdiğiniz değer aslında çocuklarınıza verdiğiniz değerdir. Çünkü çocuklarla velilerle daha çok öğretmenler ilgileniyor. Çocuklarımızın kişiliğini kariyerini öğretmenlerimiz şekillendiriyor.En kıymetli varlığımız olan çocuklarımızı ellerine teslim ettiğimiz öğretmenlerimize değer verelim.

Çocuklarımızın öğrenme süreci ile ilgili kaygı düzeyi en yüksek olan kesim öğretmenlerdir. Öğretmenlerimiz devletimizi ve milletimizin ihtiyacı olduğunda her türlü görevin altına değil elini, gövdesini koymaya hazırdır.

Sizlerden ve kamuoyundan tüm öğretmenlerimizi Alkışlamanızı rica ediyorum.

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER