VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 14 Kasım 2022 18:51:33

0 Yorum

Kez Okundu.

Önemli adım, büyük proje

Türkiye Yüzme Federasyonu Başkan Vekili ve Milli Yüzücü Güven Duvan, Edirne’nin Kurtuluşu’nun 100’üncü yılında şehrin çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapacağını açıkladı. Duvan, 25-27 Kasım tarihlerinde Edirne’de yüzme şampiyonası gerçekleştirileceğini, yapılacak olan seçmelere ise Türkiye’nin en iyi yüzücülerinin katılım sağlayacağını belirtti. Duvan ayrıca yeni yıl itibariyle sporcuların gelişimi için önemli bir adıma, büyük bir projeye imza atacaklarını da açıkladı.

Edirne’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 100’üncü yılına istinaden ilimizde çeşitli etkinlikler düzenleneceğini açıklayan Türkiye Yüzme Federasyonu Edirne İl Temsilcisi ve Milli Yüzücü Güven Duvan; “25-27 Kasım tarihlerinde Edirne’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 100’üncü yılına Edirne Valiliği ve Edirne İl Müdürlüğümüzün organizasyonlarıyla özel yüzme şampiyonası gerçekleştireceğiz. 17-19 Mart tarihlerinde ise bu yıl 4’üncünü gerçekleştireceğimiz Uluslararası Edirne Kupası ve aynı zamanda Milli Takım seçme niteliğindeki şampiyonamız olacak.  27-30 Nisan tarihlerinde Türkiye Yüzme Federasyonu Su Altı Analiz Uzmanı Stefano Nurra anısına Türkiye Yıldız Genç ve Açık Uzun Kulvar Milli Takım seçme müsabakaları ilimizde gerçekleşecek” dedi.

Yeni yıl itibariyle Türkiye Olimpik Hazırlık Merkezi açılışının Edirne’de gerçekleştirileceğini duyuran Duvan; “Edirne’de bakanlığımıza bağlı sporcu eğitim merkezi faaliyetlerimiz de devam ediyor. 10-14 yaş arası sporcularımız bu proje ile gelişmelerini sürdürüyorlar. Yeni yıl itibariyle Türkiye Olimpik Hazırlık Merkezi’nin de açılışını Edirne’de gerçekleştireceğiz. Bu da sporcularımızın gelişimi için önemli bir adım, büyük bir proje olacak” diye konuştu.

‘TÜRKİYE’NİN EN İYİ YÜZÜCÜLERİ EDİRNE’DE OLACAK’

Edirne’nin önümüzdeki aylarda iyi yüzücülere ev sahipliği yapacağını da belirten Duvan; “Mart ve nisan ayında yapılacak olan seçmelere Türkiye’nin en iyi yüzücüleri katılım sağlayacak. Önümüzdeki sezonda milli takımda yer almak için ve kendi derecelerini burada göstermek için Edirne’deki havuzumuzda kulaç atacaklar. Önemli yüzücüleri burada izleme fırsatı yakalayacağız. 2020 Olimpiyat barajı ilk defa Edirne’de geçilmişti. Yine umarım 2024 Olimpiyat barajları yine Edirne’deki havuzumuzda gerçekleşir. Dünya rekortmenimiz Emre Sakçı, Dünya Gençler Şampiyonumuz Merve Tuncel, bir önceki olimpiyatta kulaç atmış olan Akdeniz Şampiyonumuz Berkay Ömer Öğretir gibi birçok önemli sporcumuz Edirne’de kulaç atacaklar. 9-11 Aralık tarihinde yapılacak olan Masterler Türkiye Şampiyonası Edirne Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu’nda gerçekleştirilecek. Orada ben de yüzeceğim” açıklamasını yaptı.

Düzenlenecek etkinliklerle beraber Edirne’ye yaklaşık 600 sporcunun geleceğini de vurgulayan Türkiye Yüzme Federasyonu Edirne İl Temsilcisi ve Milli Yüzücü Güven Duvan; “Edirne’nin kurtuluşuna özel müsabakalarda yaklaşık 600 sporcunun katılımını bekliyoruz. Aralık ayındaki Masterler Şampiyonasına da 300-400 yüzücümüz katılacaktır. Mart ve Nisan ayındaki Türkiye Yıldız Genç ve Açık Uzun Kulvar Milli Takım seçme müsabakalarına ise 500’e yakın sporcu katılım sağlanması bekleniyor” ifadelerine yer verdi. Damla GÖÇ

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER