VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 04 Temmuz 2018 09:19:34

0 Yorum

Kez Okundu.

Safkanlar kırkpınar için pistte

 

Edirne Belediye Başkanlığı’nın girişimleri ile bu yıl beşincisi düzenlenecek olan Tarihi Kırkpınar Güreşleri Koşusu, 4 Temmuz 2018 Çarşamba Günü 17.00’de İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda gerçekleştirilecek. Yarışta birinciye 74 bin TL para ödülü verilecek.  

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan ‘Kırkpınar Yağlı Güreşleri Festivali’nin tanıtımına ulusal ve uluslararası alanda daha da fazla yer vererek; 657 yıllık bir geleneği hakkettiği yere taşımak için yolla çıkan Edirne Belediyesi ile Türkiye Jokey Kulübü işbirliği sonucu başlayan Tarihi Kırkpınar Koşusu, beşinci kez Veli Efendi Hipodromu’nda gerçekleştirilecek. 4 Temmuz 2018 Çarşamba Günü 17.00’de İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda atlar Kırkpınar için koşacak.

Yarışta Gülşeker, Binbir, Döver, Herakles, İnanlım, Maruf Tay, Zamana Karşı, Bodrum Kalesi isimli 8 at yarışacak.

Koşuda birinciye 74 bin; ikinciye 29 bin 600, üçüncüye 14 bin 800 ve dördüncüye 7 bin 400 ikramiye verilecek. Yetiştirici primi ise birinciye 14 bin 800, ikinciye 5 bin 920, üçüncüye 2 bin 960, dördüncüye 1 bin 480 TL olarak belirlendi.

Kırkpınar Yağlı Güreşleri içinde bir farkındalık yarattıklarını ifade eden Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, bu yıl beşincisi düzenlenen Tarihi Kırkpınar Güreşleri Koşusu’nda koşacak tüm atlara ve jokeylere başarılar diledi. Gürkan, Kırkpınar Güreşleri’ni farklı platformlarda tanıtmak için çalışmalara devam ettiklerini söyledi.

Edirne Belediyesi de yarışmada birinci olan safkan sahibine kupa hediye edecek. Kırkpınar Koşusu Saat 17.00’de TJK TV’den de canlı yayınlanacak. Haber Merkezi

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER