VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 25 Ocak 2023 10:06:43

0 Yorum

Kez Okundu.

Sağlıklı Hayat Merkezleri’nde yılın ilk mezunları

Edirne İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı Selimiye Sağlıklı Hayat Merkezi’nde ve Hekim Şifai Sağlık Merkezi’nde düzenlenen eğitimin sonucunda Sağlıklı Yaş Alma, Sağlıkla Zayıfla Obezite, Gelişen Anne Baba Okulu 2023 yılının ilk mezunlarını verdi. Mezuniyet töreni İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Mustafa İshak Yıldırım'ın katılımı ile gerçekleşti.

Hayat Merkezi’nde düzenlenen 12 hafta boyunca devam eden Sağlıklı Yaş Alma Okulu ve Sağlıkla Zayıfla Obezite Okulu 2023 yılının ilk mezunlarını verdi. Katılımcıların mezuniyet törenleri İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Mustafa İshak Yıldırım'ın katılımı ile gerçekleşti. Bireylerin yaşam kalitesini yükseltmeyi ve sağlıklı hayatı yaşam tarzı olarak benimsetmeyi amaçlayan programlarda alanında uzman doktor, psikolog, diyetisyen ve fizyoterapistler eşliğinde sağlıklı beslenme ve fiziksel aktivitenin önemi, psikolojik süreçler gibi birçok konuda eğitim verildi. Ayrıca program boyunca katılımcıların öğrenmenin yanında sosyalleşmeleri ve kaliteli zaman geçirmeleri için çeşitli aktiviteler, geziler, yürüyüşler ve etkinlikler gerçekleştirildi.

Diğer yandan Selimiye Sağlıklı Hayat Merkezi’nde yürütülen ve 10 hafta süren 'Sağlıkla Zayıfla Obezite Okulu' ve 'Sağlıklı Yaş Alma Okulu' ayrıca 12 hafta boyunca devam eden 'Gelişen Anne Baba Okulu' katılımcılarının mezuniyet törenleri de gerçekleştirildi. Yine alanında uzman doktor, diyetisyen, psikolog, çocuk gelişimci ve fizyoterapistler eşliğinde yürütülen programlarla bireylerin yaşam kalitesini yükseltmek ve sağlıklı hayatı yaşam tarzı olarak benimsetmek ve anne-babalık becerilerinin geliştirilmesi yoluyla aile içi ilişkilerin güçlendirilmesi ve çocuğun, ergenin sağlıklı yetişmesi hedeflendi. Eğitim programlarını başarı ile bitiren kursiyerlere düzenlenen törenle katılım belgesi verildi.

Hedef gruplarına göre katılımcıların kabul edildiği ve ücretsiz gerçekleştirilen programların yeni dönem kayıtlarına başvurular Edirne İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı sağlıklı hayat merkezlerince duyurulacak. Haber Merkezi

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER