VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 23 Mart 2021 09:15:58

0 Yorum

Salı’nın Güçlü Kadınları

Keçecizade, 1961’den bu yana Edirne’nin değişmeyen lezzeti…

Yaratıcı fikirlerini yılların lezzeti ile buluşturarak şık sunumlarla lezzete bir de görsel bir şölen ekleyen Keçeci ailesinin gelini ve yıllardır sektörün içinde yetişen girişimci bir kadını Nurdan Keçeci…

Keçecizade’nin uzun yıllara dayanan yolculuğunu bir kerede kendisinden dinledik.

“Kayınpederim Metin Keçeci tarafından 1961 yılında imalathane ve satış yeri olarak hizmet vermeye başlayan işletmemiz günümüzde daha da büyüyerek devam etmekte.

Şehrimizin marka değerine katkıda bulunan işletmemize bizler de eklendik. Aile şirketimizde herkes çalışıyor. Geleneksel lezzetleri günümüze taşıyor. Bizlerde sunumlarda farklılık yaratarak damak tadına hitap ederken, artık şıklık yarattığımız sunumlarımızda gözlere de hitap ediyoruz.

Ürünlerimizi saymak gerekirse; Badem ezmesi, lokum, deva-i misk, bademli kurabiye, helva ve şekerleme çeşitleri bulunuyor. Hepsinin dizaynı ve kutu paketlemeleri farklı. Bizler işimizi yaparken gerçekten çok özeniyoruz, Çünkü bu lezzetli ve kültürel bir miras aslında. Edirne’ye mal olmuş lezzetleri dünyanın dört bir yerine pazarlamak çok çalışmayı gerektiriyor.

Keçecizade, sizlerin de bilgi gibi uluslararası normlara uygun kalite ve güvenlik belgeleri olan ISO 9001 Kalite Yönetim Sistem Sertifikasına ve ISO 22000 Gıda Güvenliği Sertifikalarına sahip.”

Nurdan Keçeci evli ve bir çocuk annesi. Bünyelerinde imalattan satışa birçok kadın çalışanları mevcut. Çalışan kadınların günümüzde yaşadığı en büyük sorunlar sizce neler?

Kadınlar kesinlikle çalışmalı. Çalışan ve üreten kadın daima kendini güçlü hisseder. Böylece etrafına ve ailesine de bu gücünü yansıtır. Şuan oğlumun eğitimi ile ilgileniyorum. Girişimci bir yapıya sahibim. Yaşadığımız pandemi süresince hayata geçirmek istediğim farklı deneyimleri bir süre erteledim. Yeni düzen dediğimiz bu süreçte ticaret hayatı da oldukça etkilendi. Ama ne olursa olsun kadınlar çalışmaktan vazgeçmedi. Anne olunca iş hayatında da bir çok zorlukla karşılaşıyorsunuz. Benim oğlumda bizimle birlikte hep iş içinde büyüdü. Zordu ama yine de çok güzeldi.

Böyle bir dergi de bana da yer verdiğiniz için teşekkür ederim. Kadınlar hiçbir zaman çalışmaktan ve üretmekten vazgeçmesinler…

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER