VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 19 Ocak 2022 15:50:58

0 Yorum

“Şehrimiz adına büyük bir kazanımdır”

AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba,  Çömlekköy Barajı Projesinin 2022 yılı yatırım programına dâhil edilmesiyle ilgili bir basın açıklamasında bulundu. Çömlekköy Barajı Projesinin 2022 yılı yatırım programına alındığını ifade eden İba; “Sayın Cumhurbaşkanımıza bizzat ilettiğimiz Çömlekköy Barajı ve Sulaması Projemiz 2022 yılı yatırım programına alınmıştır. Bu net ve kesin bilgidir ve projenin ihalesi bu yıl yapılacaktır. Bu projenin yatırım programına girmesi bile çok büyük bir başarıdır. Bölge üreticisine ve şehrimiz adına büyük bir kazanımdır” dedi.

“BU SÜREÇ DOĞAL SÜREÇTİR”

İhale sürecini de anlatan İba; “Her yapılan büyük projelerde olduğu gibi bu projenin ihalesi yapılmadığı için iz ödenekle yatırım programına alınmıştır.  İki etaptan oluşan projenin ilk etabı baraj kısmıdır. İhaleye çıkılmadan önce projenin ilk etabının %10’u devlet tarafından ödenek olarak çıkartılır. Sonra ihalesi yapılır. İhale sözleşme bedelinin ödeneği iş yapıldıkça çıkar. Bu süreç doğal süreçtir” diye konuştu.

“BİZİM İÇİN EDİRNE, SİYASİ MENFAATLERDEN ÖNEMLİDİR”

Sözlerine AK Parti Edirne Teşkilatı olarak, siyasetin çok üstünde bir bakışla Edirne'nin ve Edirnelilerin menfaatlerini gözetmek için çalıştıklarını belirterek devam eden Belgin İba; “Biz Edirne için siyaset üstü yaklaşım da bulunurken, Edirne’nin menfaati olan bir işte bile siyaset yapan bu zihniyeti hiç bir zaman anlamayacağım. Bizim için Edirne, siyasi menfaatlerden önemlidir. Edirne'nin menfaatini, siyasi çıkarlarınıza yem etmeyeceğiz. Çünkü Edirne’nin menfaati, hemşehrilerimizin menfaati bizim için siyasetten de üstündür. Keşke CHP için de bu böyle olsaydı da, bizim projelerimize, işlerimize kulp bulmaya çalışacaklarına bizimle hizmette, projelerde yarışsalardı. O zaman bu yarışın kazananı vatandaş olurdu, Edirne olurdu" ifadelerini kullandı. Haber Merkezi

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER