VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 19 Ocak 2022 15:41:10

0 Yorum

“Sırada Enez Kalesi’nin restorasyonu var”

AK Parti Enez İlçe Başkanı Ali Mercanoğlu, Enez’de gerçekleştirdikleri projeler hakkında yazılı basın açıklaması gerçekleştirdi. Mercanoğlu yaptığı açıklamada; “Antik Yollarda Projesi kapsamında; giriş takı, ilçemizin kültürünü yansıtan heykeller, yürüyüş yolları, kamelyalar yaptık. Enez halkı suyu ucuza içsin diye ilçenin tam ortasına su arıtma tesisi bile kurduk. Doğalgazı da en kısa zamanda ilçemize kazandırıyoruz” diye konuştu.

Enez’de parti olarak yaptıklarını anlatan AK Parti Enez İlçe Başkanı Ali Mercanoğlu; “AK Parti ailesi olarak, Enez'in girişinden başlayın çıkışına kadar iyi takip edin. Biz Toki konutları deriz. Devlet hastanesi deriz. Fabrika deriz. Ortaokul deriz. Öğrencilerimizin eğitimleri için yepyeni pırıl pırıl bir okul. Spor salonu deriz. Ayasofya Camii deriz. Ecdat yadigârı Fatih Sultan Mehmet'in emaneti pırıl pırıl yepyeni insanlarımızın gönül rahatlığıyla ibadetlerini yapabileceği bir cami. Liman gümrük kapısı deriz. İlçemize gelir getirecek, aynı zamanda insanlarımıza deniz yoluyla seyahat imkânı sağlayacak modern bir Gümrük Kapısı. Kapalı pazar yeri deriz. Antik Yollarda Projesi kapsamında; giriş takı, ilçemizin kültürünü yansıtan heykeller, yürüyüş yolları, kamelyalar yaptık. Enez halkı suyu ucuza içsin diye ilçenin tam ortasına su arıtma tesisi bile kurduk. Doğalgazı da en kısa zamanda ilçemize kazandırıyoruz. Lakin başta söylediğimiz gibi konuşulan konular çok soyut. Ortada tek bir somut gösterge yok. Yeni yapılan bir iş olmadığı gibi Enez Belediye başkanının belediyeye ait borcun en azından bir kısmını ödemeye niyeti olmadığını kendi ağzından duymak bizi bir kez daha şaşırttı. 100 yeni üyeden bahsedildi. Yeni üye arkadaşlarımızı töhmet altında bırakmamak adına bu konuda çok fazla bir şey söylemiyoruz” dedi.

Yakın zamanda yapılacak projelerden de bahseden Mercanoğlu; “İlçemize ve köylerimize hizmet etmeye devam edeceğiz. Sırada Enez Kalesi'nin restorasyonu, Has Yunus Bey Türbesi’nin restorasyonu, ilçeye 1 adet yeni kütüphane, Sultaniçe Köyüne bir adet köprü, arazi toplulaştırmaları ve Enez Keşan karayolunun yapımı gibi daha birçok projemiz var. Rızası olmadan üye yapılan arkadaşlarımızın da gönüllerini ferah tutmalarını diliyoruz. Hepsinin içini çok iyi biliyoruz. Takdiri her zamanki gibi milletimize bırakacağız. En iyisini milletimiz bilir” açıklamasını yaptı. Haber Merkezi

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER