VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 14 Kasım 2022 18:34:11

0 Yorum

Kez Okundu.

Sporcular Edirne’de ter dökecek

Edirne’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 100. Yılı dolayısıyla düzenlenen II. Uluslararası Judo Şampiyonası’nın açılış töreni Edirne Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Açılışı yapılan ve iki gün sürecek olan etkinliğe 8 ülkeden 600 sporcu katılım sağladı.

II. Uluslararası Judo Şampiyonası 8 ülkeden yaklaşık 600’ yakın sporcunun katılımıyla Edirne Spor Salonu’nda başladı. Şampiyonanın açılış töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık’ın konuşmalarıyla devam etti. Kırbıyık, “Bu yıl ikincisi düzenlenen 8 ülkeden ve 12 ayrı ilden yaklaşık 600 sporcunun katıldığı bu etkinlik önemli bir etkinlik. Bu etkinlikte emeği geçen tüm arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Bundan sonraki yıllarda temel hedefimiz bu etkinliğin kalitesini ve seviyesini daha yukarı çekmek olacaktır. Spor insanlık tarihi boyunca birleştirici önemli bir unsurdur. Judo sporcularımıza bireysel olarak ciddi fayda sağlıyor. Hem bedenen hem zihinsel gelişimlerine katkı sağlıyor. Tüm sporcularımıza başarılar diliyorum. Rekabetin en üst düzeyde gerçekleştiği mücadelelerin olmasını diliyorum” diye konuştu.

Açılışa katılarak konuşma yapan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ise; “Judo Edirne'de yaklaşık 30 yıldır Türkiye şampiyonlar, Balkan şampiyonları, Avrupa şampiyonları ve dünya şampiyonları çıkartmış bir şehir. Şehrimizin en önemli spor alanlarından birisi judo. Dünya şampiyonlarımız var, olimpiyatlarda derece almış sporcularımız var. Okullarımızda ve üniversitemizdeki öğrencilerimize gücümüzün yettiği, imkanların el verdiği her ölçüde judo sporuna destek olmaya çalışıyoruz. Edirnemizin Judo kulübü yaklaşık 160 sporcusu ve hocalarıyla beraber tüm platformlarda hem Edirne'yi hem ülkemizi temsil ediyorlar ve başarılı sonuçlarla geri dönüyorlar. Bu bağlamda bakanlığımızla birlikte belediyemizin de desteklediği bu organizasyonun yapılmasını çok anlamlı ve değerli buluyoruz. Bu vesileyle şehrimize gelen tüm sporculara başarılar diliyoruz” dedi.

Basın mensuplarına açıklama yapan Türkiye Judo Federasyonu Teknik Kurulu Başkanı ve Organizasyonun Komite Başkanı Deniz Şilli, 8 ülkeden yaklaşık 600 sporcunun turnuvaya katıldığını belirtti.  Şilli; “Ülkemizden 16 ilin 40'a yakın spor kulübünün katılımıyla beraber 600'e yakın sporcu Edirne'nin kurtuluşunun 100'üncü yılı sebebiyle uluslararası judo turnuvasına katılım sağladı. Müsabakalarımız saat 10.00'da başladı. Bugün her minderde yaklaşık 140'a yakın olmak kaydıyla 560 maçımız söz konusu. Gayet heyecanlı, güzel, Edirne'nin kurtuluşuna yakışır güzel bir organizasyon oluyor. Turnuva iki gün sürecek ama ondan sonra da güzel bir organizasyonumuz var. Bu turnuva bittikten sonra bütün iller ve ülkeler burada kalarak ortak bir çalışma kampına girecekler. Orada da 2023 hazırlıklarının startı orada verilecek diyebiliriz” açıklamasını yaptı. Damla GÖÇ

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER