VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 06 Şubat 2023 00:36:28

0 Yorum

Kez Okundu.

“Toplumun sesine kulak verdik”

Edirne AK Parti Milletvekili TBMM KEFEK Başkanı Fatma Aksal, Plan ve Bütçe Komisyonu’nda kabul edilen EYT düzenlemesine ve yasalaşan Yükseköğretim Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifinin görüşmeleri hakkında açıklama yaptı.

Kamuoyunda emeklilikte yaşa takılanlar yani EYT olarak bilinen düzenleme, uzun ve kapsamlı bir çalışmanın ardından TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda kabul edildi. Plan ve Bütçe Komisyonu’nda gerçekleşen görüşmelere Edirne AK Parti Milletvekili TBMM KEFEK Başkanı Fatma Aksal da katıldı. AK Parti olarak tüm toplumsal sorunlarda çözüm odaklı yaklaşımlar sergileyerek, birçok soruna bu dönemde çözüm getirdiklerini vurgulayan Aksal; “AK Parti olarak hiçbir meselede, meseleyi samimiyetten uzak çözmek maksatlı, siyasete malzeme yapmak maksatlı yaklaşımlarda bulunmadık. Kurulduğumuz günden beri Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde toplumun sesine kulak verdik ve toplumun taleplerine çözüm ürettik. Geçmiş yıllardaki gerçeklerden uzak, kopuk uygulamaların kamu bütçesine getirdiği yükleri hepimiz biliyoruz. Ülkemizdeki temel alt yapı sorunlarını çözdükten sonra, toplumun sesine kulak vererek EYT meselesini de ele aldık ve bir çözüme kavuşturduk” dedi.

Yükseköğretim Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifinin görüşmeleri Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nda tamamlanarak yasalaştı. Edirne AK Parti Milletvekili ve TBMM KEFEK Başkanı Fatma Aksal TBMM Genel Kurul’da yasalaşan kanun teklifi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Kanun teklifine ilişkin detayları paylaşan Aksal; “Yükseköğretim Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi kapsamında 50/d statüsü ile çalışan akademisyenlerin 33/a statüsü kapsamına geçirilmesi, Milli İstihbarat Akademisi kurulması, Yükseköğretim Kalite Kurulu'nda uzman ve uzman yardımcısı istihdam edilmesi gibi düzenlemeleri içeren kanun teklifimizi yasalaştırdık. Tüm eğitim camiamıza ve ülkemize hayırlı olmasını diliyor, başarılı çalışmalar temenni ediyorum” İfadelerini kullandı. Haber Merkezi

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER