VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 12 Mayıs 2022 16:06:52

0 Yorum

Trafik Haftası etkinliklerle kutlandı

Edirne'de Trafik Haftası'na istinaden Çocuk Trafik Eğitim Parkı'nda, Jandarma ve Emniyet ekipleri öğrenciler ile fidan dikimi etkinliği gerçekleştirildi. Düzenlenen etkinliğe Vali Ekrem Canalp de katılım sağladı. Fidan dikimi etkinliğinin ardından öğrenciler otobüs ile Barış Parkı'na(Gölet) getirildi. Öğrenciler, polis ve jandarma ekipleri ile uçurtma uçurdular.

Trafik Haftası'na istinaden Çocuk Trafik Eğitim Parkı'nda Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Komutanlığı'nın iş birliği ile fidan dikimi gerçekleştirildi. Düzenlenen etkinliğe katılım sağlayan Vali Ekrem Canalp, öğrenciler ile birlikte fidan dikti. Orman ve ağaç varlığını sürekli arttıran bir ülke olduğumuzu belirten Canalp; "Edirne'de geçen 3 yıl içerisinde 3 milyon fidan diktik. 3 milyon fidan toprakla buluştu. Her yıl her Edirneli için ortalama 10 fidan dikilmiş olduğunu düşünün. Orman ve ağaç varlığımızı sürekli artıran bir iliz ve ülkeyiz" ifadelerine yer verdi.

Fidan dikiminin ardından öğrencilere trafik ve ilk yardım hakkında uygulamalı bilgilendirme yapıldı. Gerçekleştirilen fidan dikim etkinliğine, İl Emniyet Müdürü Mustafa Alçalar, Jandarma Komutanı Abdülkadir Seri, İl Milli Eğitim Müdürü Önder Arpacı, öğretmen ve öğrenciler katılım sağladı.

Çocuk Trafik Eğitim Parkı'ndaki fidan dikim etkinliğinin ardından öğrenciler otobüs ile Gölet Parkı'na getirildi ve her birine uçurtma hediye edildi. Parkın geniş bir alanında jandarma ve polis ekipleri ile uçurtmalarını uçuran öğrenciler etkinlikten dolayı çok mutlu olduklarını belirttiler. Damla GÖÇ

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER