VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 08 Şubat 2023 12:27:37

0 Yorum

Kez Okundu.

Trakya Üniversitesinden deprem bölgesine destek

Trakya Üniversitesi AFAD gönüllüleri, Kahramanmaraş’ta yaşanan 7,7 büyüklüğünde depremin ardından arama kurtarma faaliyetlerine destek olmak için yola çıktı.

Trakya Üniversitesi AFAD gönüllüleri, yüzlerce yurttaşın hayatını kaybettiği, binlerce kişinin ise göçük altında kaldığı deprem bölgesinde arama kurtarma çalışmalarına katılıyor. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) eğitimlerini tamamlayarak "Destek AFAD Gönüllüsü" olan Trakya Üniversitesi personeli, deprem bölgesinde çalışan ekiplere ve vatandaşlara destek için harekete geçti. Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde meydana gelen ve 10 ilde hissedilen 7,7’lik deprem sonrası, Trakya Üniversitesi bünyesindeki gönüllü AFAD ekibi, devam eden arama ve kurtarma faaliyetlerine katılmak için bölgeye hareket etti. Trakya Üniversitesinden aralarında doktor, hemşire ve sağlık çalışanlarının da olduğu 20 kişilik ekip, sabah saatlerinde yola çıktı.

Trakya Üniversitesinde AFAD gönüllüleri, deprem bölgesindeki yardım ekipleri ve vatandaşlara destek olmak için harekete geçerken, tüm öğrenciler ve çalışanlar Kızılay’a kan bağışında bulunmaya davet edildi. Haber Merkezi

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER