VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 21 Haziran 2022 23:27:10

0 Yorum

Turizm İşletme Belgesi için son tarih 28 Temmuz

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada 28 Temmuz'a kadar konaklama faaliyeti gösteren fakat turizm işletme belgesi bulunmayan işletmelerin belirtilen tarihe kadar belgeyi temin etmeleri zorunlu kılındı. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Edirne Temsilcisi Gökhan Balta, "Bakanlığımız, konaklama yapan gerek yurtiçi gerek yabancı turist konukların mağduriyet yaşamasını da önleyecek önemli bir karara imza atmıştır” dedi.

Açıklama yapan Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Edirne Temsilcisi Gökhan Balta; “Yasal denetimi olmadan konaklama hizmeti sunan ve sunduğunu iddia eden pek çok şahıs ve kurum; geçtiğimiz senelerde vatandaşlarımızın ve yabancı turistlerin mağduriyet yaşamalarına neden olmuştu. Ancak Kültür ve Turizm Bakanlığımızın, bu alanı denetimsiz bırakmaması ve işletme belgesini zorunlu kılması pek çok açıdan düzen getirecektir" şeklinde konuştu.

TÜROB Edirne Temsilcisi Gökhan Balta; turizm işletme belgesinin 28 Temmuz'a dek tamamlanması gerektiğini hatırlatırken, başvuruların Valiliklere bağlı İl Kültür Turizm Müdürlüklerine olması gerektiğini ifade etti. Balta ayrıca, konaklama hizmeti veren kurumlara aracılık eden seyahat acentalarının da aracılık ettikleri kurumlara dair turizm işletme belgesi olup olmadığının sorgulanması gerektiğini dile getirerek; bu uygulama ile söz konusu konaklama alanlarında denetimsizliğin önüne geçileceğini ve yasal zemine oturacağını belirtti. Haber Merkezi

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER