VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 12 Kasım 2022 15:25:08

0 Yorum

Kez Okundu.

“Türk milleti buna asla izin vermeyecektir”

Antalya MHP Milletvekili Mehmet Günal, ‘Adım adım 2023 Köyüm Benim’ Sohbet Programları kapsamında Edirne’ye gelerek, vatandaşlarla bir araya geldi. MHP Edirne İl binasında basın açıklaması da gerçekleştiren Günal, gündemi değerlendirerek Yunanistan’da bulunan Amerika üslerine dikkat çekerek; “Yunanistan’ın zenginliğinin, geleceğinin, refahının Türkiye ile dostluktan, Türkiye ile işbirliğinden geçtiğini de unutmamaları gerekiyor. Savaş istenen bir şey değildir ama Türkiye’nin bir karış toprağına, bir çakıl taşına kim göz dikerse de Türk milleti buna asla izin vermeyecektir” dedi.

 ‘Adım adım 2023 Köyüm Benim Sohbet Programları’ kapsamında Edirne’ye gelen Antalya MHP Milletvekili Mehmet Günal,  Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Burhan Coşkun, MYK üyesi Murat Turna ve İlknur Fidan ve İl Başkanı Zakir Tercan parti binasında basın mensuplarıyla bir araya geldiler. Günal yaptığı açıklamada, Edirne’deki köyleri gezerek programı tamamlayacaklarını belirtti.

Çalışmalarla ilgili bilgi veren Günal;  “Biz ilk defa seçim yaklaştığı için sahaya inmiş bir parti değiliz. Milliyetçi Hareket Partisi Türk Milletinin bir parçasıdır. Bu parçası olarak biz vatandaşlarımızın yanına gitmekten, vatandaşımızla sohbet etmekten her zaman onur, gurur duyduk. Genel Başkanımız tarafından da açıklandı, aday belli karar net. MHP Cumhur İttifakı 1,5 yıl öncesinden cumhurbaşkanı adayını açıklamıştır. Bugün adayımız belli kararımız net mitinglerine başlıyoruz. Bunlar 4 Eylül tarihinde Sivas’ta başladı ve Sivas Kongresi’nin yıldönümünde başladık. 11 Eylül’de Bursa’da 18 Eylül’de Kayseri’de, 25 Eylül’de Erzurum’da, 16 Ekim’de Konya’da, 20 Ekim’de Manisa’da gerçekleştirdik. Ve bu Aday Belli Karar Net mitingleri 13 Kasım tarihinde Elazığ’da, 20 Kasım’da Samsun’da devam edecek” diye konuştu.

DEJAVU BENZETMESİ

Yunanistan’ın Türkiye’ye karşı tutumunu da değerlendiren Antalya MHP Milletvekili Günal; “Son dönemde özellikle Türkiye ile Yunanistan ilişkilerini bozmak adına çok çaba sarf edilmektedir. Nasıl Rusya ile Ukrayna arasındaki iki savaşı kızdırıp geri çekilip, nasıl ki Ukrayna’yı yalnız bırakan Avrupa ve Amerika iki gün aynı şeyi yaptığında Yunanistan’ı da yalnız bıkacakları aşikârdır. Biz bunlara dejavu diyoruz. Yaklaşık 100 yıl önce yine aynı şey gerçekleşmiştir. Tüm İngilizler, Fransızlar, Amerikalılar Yunanistan’ı Türkiye üzerine salıp, sonra hepsi geri çekilmişlerdir. Ben Yunan milletli ile Yunan siyasetçisi arasında da ayrım yapmak istiyorum. Çünkü Yunan milletinin siyasetçileriyle aynı fikirde olduğuna inanmıyorum. Siyasetçilere hem önümüzdeki seçimleri bahane ederek hem de iktidarlıklarını devam ettirmek adına aslında ülkelerinin işgaline zemin hazırladılar. Yunanistan’ın neredeyse yüzde 10’u Amerika tarafından işgal edilmiş durumdadır. Bölge bölge Amerika’nın kontrolüne geçmiştir. Belki 2 senede Amerika oraya yerleşti ama Amerika’yı Yunanistan’dan gönderebilmeleri belki de 100 sene sürecek. Ben bu işin sadece Türkiye’ye karşı yapıldığını düşünmüyorum, önümüzdeki dönemde Doğu Akdeniz’deki 55 trilyon dolarlık doğalgaz ve petrol yataklarından elde edilecek gelirde Amerika’nın pay sahibi olması adına Yunanistan’ı işgal ettiklerini düşünüyorum. Bugün Yunanistan’ın havaalanları Almanların elinde, limanları Çinlilerin elinde. Yunanistan’ın geliri sadece turizm ve nakliyedendir. Eğer Yunanistan Türkiye ile iş birliği içerisinde olsa Yunan halkı belki de 20-30 yıl sonra borç almaya hiçbir ihtiyacı olmayacak. Biz 1922 yılında Yunanistan ile savaşa girdiğimizde yaklaşık Türkiye nüfusu da 10 milyondu, Yunanistan nüfusu da 10 milyondu. Yani Yunanistan’ın 85 milyon olmuş güçlenmiş bir ülke olan Türkiye’yi hesap etmesi lazım. Yunanistan’ın zenginliğinin, geleceğinin, refahının Türkiye ile dostluktan, Türkiye ile işbirliğinden geçtiğini de unutmamaları gerekiyor. Savaş istenen bir şey değildir ama Türkiye’nin bir karış toprağına, bir çakıl taşına kim göz dikerse de Türk milleti buna asla izin vermeyecektir” açıklamasını yaptı.

“BİZ BİR GÖZÜMÜZ KAPALI BİR GÖZÜMÜZ AÇIK YATMAK ZORUNDAYIZ”

Türkiye’nin komşularından bahseden Günal ; “Türkiye’nin bir tarafında Yunanistan, Bulgaristan, diğer tarafında Rusya, Ermenistan, İran, Irak ve Suriye var. Yani ateş çemberi içerisindeyiz. Komşularımız Belçika, Hollanda, İsveç değil. Bu sebeple biz bir gözümüz kapalı bir gözümüz açık yatmak zorundayız. Çünkü Türkiye Cumhuriyeti’ni yıkmak isteyen düşmanlar var. Bu düşmanlar sadece Türkiye dışında değil, maalesef Türkiye içerisinde de var. Türkiye Azerbaycan’a destek olduğu zaman Ermenistan tarafında olan siyasetçileri de gördü bu ülke” açıklamasını yaptı.

“ZAMAN TÜRKİYE ZAMANIDIR”

Tahıl koridoruna değinen Günal;  “MHP’nin bir derdi vardır. Öncelikle ülkesinin bekası, ülkesinin güvenliğidir. Güçlü bir ülkeniz, devletiniz yoksa sizin varlığınızın da hiçbir kıymeti olmaz. Çünkü bugün Ukrayna’daki ekilmiş olan buğday tarlaları, ayçiçek için hazırlanan tarlaların üzerine tanklar, askerler geçtiği için o ülkenin mahsulünü alamadığı gibi yeni ürün de ekemediği dönemi yaşadık. Şuana kadar 10 milyon ton üzerinde tahıl, Türkiye’nin açmış olduğu tahıl koridorundan gidiyor ve yaklaşık 1 milyon ton gidecek. Türkiye’nin menfaati için çabalayan, Türkiye’nin geleceğine fayda sağlayacak olan bütün partilerle kazanım olabilir. Ama muhalefet demek memleketine ihanet etmekle eş değer bir konu değildir. Önümüzdeki dönem Türkiye’nin yüzyılı. Biz önümüzdeki dönemde Cumhuriyetin yeni yüzyılının Türk ve Türkiye Cumhuriyeti’nin yüz yılı olacağına gönülden inanıyoruz. Zaman Türkiye zamanıdır, zemin Türk ve Türk İslam Coğrafyasıdır. Zafer ise Türk Milleti’nindir” ifadelerine yer verdi.

Antalya MHP Milletvekili Mehmet Günal son olarak 2023 seçimlerinde Trakya Bölgesi’nden milletvekili çıkaracaklarına inandığını da belirtti. Damla GÖÇ

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER