VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 20 Haziran 2022 18:35:00

0 Yorum

Üreticiye drone eğitim imkânı

OSTİM Teknik Üniversitesi ve Edirne Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü işbirliğinde verilecek olan işbirliğinde Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) Onaylı İnsansız Hava Aracı Ticari Pilot Eğitimi(Drone Ehliyeti) kursu ise üreticilerin teknolojiye ayak uydurması hedefleniyor.

Edirne Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü ile OSTİM Teknik Üniversitesi işbirliğinde Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) Onaylı İnsansız Hava Aracı Ticari Pilot Eğitimi(DRONE EHLİYETİ) kursu 23-26 Haziran tarihleri arasında açılacak. Edirne Halk Eğitim Merkezi konferans salonunda verilecek olan eğitimlerin ardından vatandaşlar drone ehliyetinin sahibi olabilecek. Kursun, üreticiye faydalı olacağını ve son zamanlarda drone ile tarım arazilerinin ilaçlanması yapıldığını belirten Edirne Ziraat Odası (EZO) Başkanı Hüseyin Arabacı, Drone ile üreticinin teknolojiye ayak uyduracağını belirtti.

Edirne Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından yapılan duyuruda, 23-24 Haziran perşembe, cuma günleri 18.00-22.00 saatleri arasında teorik,  25-26 Haziran cumartesi, pazar günleri 10.00-16.00 saatleri arasında ise uygulamalı eğitimlerin olacağı bildirildi. Kurs eğitimlerine katılarak SHGM onaylı İHA-1 ehliyeti almak isteyen vatandaşlar ise bin 200 TL eğitim ücreti ödeyecek.

Konu ile ilgili yaptığı açıklama yapan Edirne Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Arabacı, birçok üreticinin drone almaya çalıştığını söyledi. Bu tip kursların açılmasının önemli olduğunu kaydeden Arabacı; “Drone ile ilaçlama günden güne yangınlaşmaya başladı. Belki gelecek ilaçlama sistemi drone ile olacak. Üretici bu kursla birlikte teknolojiye ayak uydurmuş olacak” dedi. Damla GÖÇ

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER