VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 22 Eylül 2022 15:31:52

0 Yorum

Kez Okundu.

Vali Kırbıyık’tan Açık Ceza infaz Kurumu’na ziyaret

Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık, Edirne Açık Ceza İnfaz Kurumunda incelemelerde bulunarak, burada yürütülen çalışmalarla ilgili Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Fatih Şahin'den bilgi aldı.

Edirne Açık Ceza İnfaz Kurumu’nu ziyaret ederek incelemelerde bulunan Vali Kırbıyık yaptığı açıklamada; “Açık Ceza infaz Kurumumuz, gerek yapılaşma, gerek teknolojik imkânların kullanımı ve gerekse üretim kalite ve kapasitesi ile şehrimize ekonomik olarak büyük katkı sağlamaktadır. 3500 dönümlük tarımsal üretim sahasında buğday, arpa, ayçiçeği ve çeltik tarımı oldukça yüksek rekolte ile yapılıyor. Buğday da dekarda 700 kg, ayçiçeğinde 300 kg verim oldukça sevindirici değerler. Halen yapılan çeltik hasatından da yine yüksek verim bekleniyor. Burada yapılan üretimi ve sağladığı ekonomik katkıyı çok kıymetli olarak değerlendiriyor, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.  Toplam 5000 dönümlük alanda kurulu olan ve 3500 dönümlük alanda tarımsal üretim yapılan Edirne Açık Ceza infaz Kurumunda, 1000 küçükbaş ve 1000 büyükbaşın bulunduğu hayvancılık bakım ve yetiştirme tesisleri, kanatlı hayvan tesisleri, et entegre tesisleri, depolama tesisleri gibi birçok birim yer almakta.

Ziyarette, Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık’a Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Çakmak, İl Emniyet Müdürü Mustafa Alçalar, Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Fatih Şahin, F Tipi Yüksek Güvenlikli Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Mehmet Kundak, Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Yılmaz Boyraz eşlik etti. Haber Merkezi

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER