VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 07 Şubat 2023 01:46:47

0 Yorum

Kez Okundu.

Vilayet bahçesinde kan bağışı

Kahramanmaraş’ta gerçekleşen ve 10 ili etkileyen iki şiddetli deprem pek çok can kaybına sebep oldu. Enkaz altında kalan vatandaşlar kurtarılmaya çalışırken Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık bütün vatandaşları kan bağışı yapmaya çağırdı. Bu çağrının üzerine Edirne’de de Kızılay Çadırları’nın sayısı arttırıldı ve vatandaşlar kan bağışında bulunmaya başladılar.

Ülkede yaşanan deprem felaketinde yaralı kurtulan vatandaşların tedavisi için açıklama yapan Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık; “Deprem bölgesine ilave kan ve kan ürünleri sevkiyatı yapıyoruz. Bölge kan bankalarımızda ilk etap sevkiyat için ulusal kan stoklarımız mevcuttur. Ancak ilerleyen saatlerde olabilecek ilave ihtiyaçlar için vatandaşlarımızı gün içinde tüm Türkiye’de kan bağışına davet ediyoruz” diyerek vatandaşlara çağrıda bulundu.

Kınık’ın çağrısının ardından Edirne Valiliği de vilayet bahçesine kurduğu Kızılay çadırında kan bağışlarını almaya başladı. Edirne Valiliği sosyal medya hesabından; “Ülkemizde yaşanan depremde etkilenen bölgelerimize ulaştırılmak üzere ilimiz Kızılay Kan Merkezimizde (Atatürk Bulvarı- Kipa AVM karşısı) ve Edirne Valiliği bahçesine kurulan Kızılay çadırında kan bağışı alınmaktadır. Geçmiş olsun Türkiye” paylaşımı yapıldı. Haber Merkezi

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER