VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 12 Ağustos 2022 11:18:19

0 Yorum

Kez Okundu.

Yeşeren Umutlar Projesi Uygulama Binası açıldı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Sayın Derya Yanık, ilimizdeki programının son bölümünde Valimiz Sayın H. Kürşat Kırbıyık ile birlikte “Karaağaç Gölgesinde Yeşeren Umutlar Projesi Uygulama Binası”nın açılışını yaptı.


Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Sayın Derya Yanık, Edirne Valisi Sayın H. Kürşat Kırbıyık ve eşi Dilek Kırbıyık hanımefendi, Karaağaç Gölgesinde Yeşeren Umutlar Projesi Uygulama Binası bahçesinde il genelindeki kadın kooperatifleri tarafından açılan stantları gezerek, sergilenen ürünler hakkında bilgiler aldılar. 


Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Sayın Derya Yanık, burada yaptığı konuşmada, kadın istihdamı ve girişimciliğini daha verimli hale getirmek için yapılan eğitim programlarının büyük ilgi gördüğünü belirterek “Kadınlarımızın ekonomik hayata katılımlarını destekleyen mekanizmalar hakkında farkındalığın arttırılması amacıyla finansal okuryazarlık ve kadınların ekonomik güçlenmesi semineri düzenliyoruz. Oldukça güzel sonuçlar aldığımızı sizinle paylaşmak istiyorum. Bu kapsamda 81 ilde önemli etkinliklere imza attık. 215 etkinlikle yaklaşık 743 bin kişiye ulaştık. Seminerlerimizle onlara katkı sağlamaya devam ediyoruz. Nüfusun yarısını oluşturan kadınlarımız ekonomik hayatta kalkınma için daha fazla yer almalıdır. Aile ve toplumsal yapımızda kadınlarımıza verdiğimiz her destek bizleri çok daha güçlü kılıyor. Planladığımız tüm çalışmaları başarıyla sonuçlandırmak ve kadınların ekonomik yaşamda daha fazla rol almasını sağlamak bunun için kamu, özel sektör, sivil toplum kuruluşları ve ilgili tüm taraflarla eş güdüm içerisinde çalışmak bizim için önemli. Bunu gerçekten önemsiyoruz" dedi. 


Konuşmaların ardından Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Sayın Derya Yanık, Edirne Valisi Sayın H. Kürşat Kırbıyık, eşi Dilek Kırbıyık Hanımefendi, TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK) Başkanı ve Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Uzunköprü Kaymakamı Hakan Yavuz Erdoğan, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bilgin Özbaş, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Geçmiş, Ak Parti İl Başkanı Belgin İba, Edirne Şehir Gönüllüleri Vakfı Müdürü Hicran Bali ve kooperatif üyesi kadınların katılımıyla merkezin açılışı gerçekleştirildi.

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER