VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 20 Ekim 2021 16:22:20

0 Yorum

Yeşilay’da bağımlılıklar konuşuldu

Türkiye Yeşilay Cemiyeti Edirne Şubesi tarafından her ay geleneksel olarak düzenlenen Yeşil Çay Sohbetleri’nin bu haftaki konuğu Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu oldu. Edirne Yeşilay Şubesi tarafından her ay farklı tarihlerde düzenlenen Yeşilay Çay Sohbetleri Salı günü Edirne Valiliği Devlet Konukevi’nde gerçekleştirildi.

Gerçekleştirilen programa; Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Türkiye Yeşilay Cemiyeti Bölge Koordinatörü Sebahattin Bilgiç, Edirne Yeşilay Şubesi Başkanı Müzekka Bayrak, Edirne Yeşilay Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Ahmet Yence, Edirne Yeşilay Şubesi Yönetim Kurulu Üyeleri, Yeşilay Üye ve Gönüllüleri ile Trakya Üniversitesi Genç Yeşilay Topluluğu katılım sağladı.

Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nun katıldığı ve konuşma yaptığı gecede; “Başta tütün bağımlılığı olmak üzere genel anlamda “Bağımlılık” konusu ele alındı. Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu tarafından tütün, alkol, madde, teknoloji ve kumar bağımlılığı konularında katılımcılar bilgilendirildi. Bilgilendirme konuşmasından sonra; Bağımlılıkların vücuttaki etkilerinden bahsederek, sağlıklı yaşamın önemine vurgu yapıldı. Zararlı alışkanlıklardan uzak yaşamanın sırrının güzel ahlak sahibi olmaktan, medeniyetimizin değerlerini yaşamaktan geçtiğini belirtti.

Geleneksel Yeşilay Çay Sohbetlerinin planlamasını gerçekleştiren Türkiye Yeşilay Cemiyeti Bölge Koordinatörü Sebahattin Bilgiç, eğitim sonunda yaptığı konuşmada; “Yeşilay 100 yıldır var olan ve bağımlılıklar alanında birçok çalışma gerçekleştiren, kamuya yararlı dernekler statüsünde yer alan bir sivil toplum kuruluşudur. Yeşilay olarak gerçekleştirdiğimiz çalışmalardan biri olan, geleneksel hale getirdiğimiz ve her ay farklı günlerde planlamaya çalıştığımız “Yeşilay Çay Sohbetleri” kapsamında alanında uzman kişileri, Yeşilay Üye ve Gönüllülerimiz ile buluşturuyoruz. Bugün burada Edirne Yeşilay Şubesi işbirliği ile Trakya Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nun katılım sağlayıp “Bağımlılıklar” konusunda söyleşide bulunduğu gecede bir araya geldik. Tütün, Alkol, Madde, Teknoloji ve Kumar bağımlılıkları alanında Ülkemizde ve Dünya’da gerçekleştirilen çalışmaları Sayın Rektörümüzden dinledik.  Geçmişten günümüze “Bağımlılıklar” konusunun sentezlendiği ve önemli noktalara vurgu yapılan gecede, tecrübelerini ve akademik çalışmaları bizlere aktaran, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’na Yeşilay ailesi olarak teşekkür ediyorum. Yeşil Çay Sohbetlerimiz her ay farklı konuklar ve farklı konular ile devam edecek. Yeşilay’a gönül veren herkesi sohbetlerimize davet ediyorum” dedi.

Program sonunda Edirne Yeşilay ailesi tarafından, sağlıklı yaşamı desteklemek için oluşturulan Yeşilay Bisiklet Topluluğu (YEŞİLBİS) Bisikletçi forması; Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’na, Türkiye Yeşilay Cemiyeti Bölge Koordinatörü Sebahattin Bilgiç tarafından hediye edildi.  Haber Merkezi

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER