VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 03 Aralık 2021 16:20:24

0 Yorum

Yetkiner ve Kurban’dan İl Genel Meclisi’ne ziyaret

AK Parti Edirne İl Yerel Yönetimler Başkanı Ezgi Yetkiner ve AK Parti Edirne İl Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Sevdanur Kurban, Edirne İl Genel Meclisi’ni ziyaret etti.

İl Genel Meclis toplantısına katılan AK Parti Edirne İl Yerel Yönetimler Başkanı Ezgi Yetkiner, burada bir konuşma gerçekleştirdi.  Edirne için çalışmalar yapan meclis üyelerine teşekkürlerini sunan Yetkiner, “Çok önemli özel günleri yaşıyoruz bugün. 3 Aralık Dünya engelliler farkındalık günü. Ben bu özel günde engelsiz şehir Edirne hedefine ulaşmak için gayretle, samimiyet ve kararlılıkla dayanışma ve işbirliği içerisinde yol almak ve çalışmalar yapmak gerektiğine vurgu yapmak istiyorum” ifadelerini kullandı.

“KADIN MESELESİ SİYASET ÜSTÜ BİR MESELE”

5 Aralık’ın kadınlara seçme ve seçilme hakkının verildiği gün olduğunu aktaran Yetkiner, “Bu özel günde geçmiş dönemde belediye meclisinde birlikte görev yaptığım, çok kıymetli iki İl Genel Meclisi üyemiz burada. Biz kadın meselesinin siyaset üstü bir mesele olduğunun farkında ve bilincinde olarak 5 yıl boyunca çok önemli çalışmalar yaptık. Hala bu birlikteliği kadın özelinde tüm konular için devam ettiriyoruz. Çalışmaya da devam ediyoruz. Başkanımın da dediği gibi yaşamın toplumun her alanında olduğu gibi siyaset alanında da kadının hak ettiği yere gelebilmesi için gayet ve samimiyetle çalışmaya devam edeceğiz. Tüm dünya ülkelerinden önce Türk kadınına seçme ve seçilme hakkını veren Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ü saygıyla ve minnetle anıyorum” dedi.

Yetkiner ve Kurban, İl Genel Meclis üyelerine çalışmalarında başarılar diledi. Haber Merkezi

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER