VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 05 Haziran 2018 09:52:06

0 Yorum

“İnsanı inşaat değil yeşil korur”

CHP Edirne Milletvekili Çevre Komisyonu Üyesi Erdin Bircan 5 Haziran Çevre Günü ile ilgili açıklamada bulundu.

CHP Edirne Milletvekili Çevre Komisyonu Üyesi Erdin Bircan yaptığı açıklamada: “Ergene’si kirli, taş ocaklarının doğayı yok ettiği bir coğrafyada Çevre Günü Kutlanamaz. Dünya Çevre Gününü çevre katliamlarına karşı savunma günü olarak anıyoruz.  Dünya Çevre Gününde tüm çabamız çevreyi korumak için. Çevre mücadelesinde, halkımız ve Dünya Çevre Günü bize güç veriyor.

5 Haziran 1972 yılında Birleşmiş Milletler Çevre Konferansı'nda alınan bir kararla Dünya Çevre Günü kutlanmaya başlandı. BM Dünya Çevre Gününü çevre bilincinin artırmak ilan ederken, ülkemizde yaşanan çevre katliamlarına dikkat çekmek, doğayı yok etmeye çalışanlara karşı verdiğimiz mücadelenin günü olmaktadır.

İnsana, yaşama değer vermeyen çevreye değer vermez. İnsanı inşaat değil yeşil korur. Ülkemizde son yıllarda yalnızca rant için çalışanlar doğayı yok etmek için akla hayale gelmeyecek yöntemler buluyor, ellerinden geleni yapıyor. Üçüncü köprü ve havalimanı için milyonlarca ağaç kesen zihniyet için ağaç ve doğanın hiç önemi yok. Tek amaçları rant olanların çevre gününden anlayacakları da çevreyi katletmektir. Çevre Gününde AKP’nin doğa katliamları artarak devam ederken mücadelemiz sürüyor.

Çevre Gününde Edirne’mizin hali de Türkiye’miz gibi, doğa katliamları da sürüyor. Keşan Mecidiye sahili taş ocağı ile yok edildi. Mücadelemizle yeni taş ocağı faaliyetleri durduruldu ama rehabilitasyonu hala başlamadı. Biz ormanı orman bakanlığına rağmen savunuyoruz.  Ergene’nin kirliliği bir türlü temizlenmiyor, çevresine zehir saçması engellenmiyor. Ergene’nin Meriç ile birleşerek Saros Körfezine dökülmesi de turizm incisi Saros’u etkilliyor. Doğa harikası Edirne’miz Dünya Çevre Gününde de rant severler yüzünden kirletilmeye devam ediyor.

Rantın değil çevreyi korumanın ve güzelleştirmenin amaç olacağı güzel günlerde buluşmak ümidi ile 5 Haziran Dünya Çevre Gününü kutlarım. Haber Merkezi

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER